Po majówce zaczęliśmy powoli wracać do tzw. nowej normalności. Od 4 maja otworzyły się centra handlowe oraz sklepy budowlane i meblarskie. Można już skorzystać z usług hotelarskich, wybrać się do muzeum czy też wypożyczyć książkę w bibliotece. Wszędzie obowiązuje limit 1 osoby na 15 m kw. powierzchni, dwumetrowy dystans oraz zasłanianie ust i nosa maseczką lub innym materiałem.

Powolny powrót

Powolny powrót

Niestety, w strefie gastronomicznej będzie możliwe kupowanie żywności wyłącznie na wynos i w ramach dostaw. Dania nie mogą być spożywane na miejscu, w galerii ani na ulicy.
W centrach handlowych nie mogą funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna, a hotelarze powinni umieszczać w widocznym miejscu informację o maksymalnej liczbie klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w budynku.
Po weekendzie majowym osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły korzystać z rehabilitacji leczniczej. Jednak w przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby jak uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu, pacjent nie powinien zostać wpuszczony na teren gabinetu.

Numer: 19/20 (1179/1180) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *