Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Co jakiś czas do mińskich policjantów docierają zgłoszenia o nieuczciwości internetowych handlarzy. Niedawno w powiecie mińskim miały miejsce kolejne dwa tego typu przypadki.

Sieciowi oszuści

KPP - Kronika policyjna

Pierwszy dotyczy próby zakupu mini koparki. Mieszkaniec powiatu mińskiego znalazł na jednym z portali internetowych ofertę sprzedaży za 28 tys. zł. Po rozmowie telefonicznej przekazał na wskazane konto zaliczkę w kwocie 1000 zł. Po dwóch dniach od przekazania pieniędzy kontakt ze sprzedającym urwał się, a pokrzywdzony stracił przelaną zaliczkę.

Kolejną pokrzywdzoną jest mieszkanka Sulejówka. Kobieta na jednym ze znanych portali ogłoszeniowych znalazła zegarek typu smartwatch. Po uzgodnieniu sprzedaży, wpłaciła na rachunek sprzedającego ustaloną kwotę. Od tej chwili kontakt ze sprzedającym urwał się, a pokrzywdzona nie otrzymała zamówionego zegarka ani zwrotu pieniędzy. Straty to ponad 300 zł.

Funkcjonariusze kolejny raz apelują o ostrożność podczas zakupów internetowych. Pamiętajmy, że zakup wybranych towarów, znalezionych na portalach ogłoszeniowych powinien odbywać się przede wszystkim podczas osobistego spotkania. Dokonywanie przelewów na wskazane konto powinno być poprzedzone sprawdzeniem sprzedającego.

Numer: 19/20 (1179/1180) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *