Znamy już plany powrotu do nowej normalności. Od poniedziałku 20 kwietnia jest już możliwe przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, otwarty wstęp do lasów i parków, ale bez ścieżek edukacyjnych i placów zabaw, a w kościołach obowiązuje norma 1 osoby na 15 m kw. Osoby powyżej 13 roku życia mogą przemieszać się bez opieki osoby dorosłej, a w sklepach do 100 m kw. – 4 osoby na jedną kasę, w większych jak w kościołach.

Etapy powrotu

Etapy powrotu

Decyzje o przejściu do kolejnego etapu będą podjęte na podstawie analizy przyrostu zachorowań, wydajności służby zdrowia i realizacji wytycznych sanitarnych. Warto jednak wiedzieć, że w drugim etapie w weekendy będą czynne sklepy budowlane, otwarte zostaną z ograniczeniami hotele i miejsca noclegowe, biblioteki, muzea i galerie sztuki.
W trzecim etapie wrócą do pracy zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także sklepy w galeriach handlowych i stacjonarna gastronomia. Będzie możliwe przeprowadzenie wydarzenia sportowego, ale tylko do 50 osób, w otwartej przestrzeni i bez udziału publiczności. Wznowią zajęcia żłobki, przedszkola i klasy 1-3 SP, ale z limitami dzieci w salach.
W czwartym etapie zostaną otwarte salony masażu, solaria, siłownie i kluby fitness, a teatry i kina rozpoczną działalność w nowym reżimie sanitarnym.

Numer: 16/18 (1176/1178) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *