Powiat mińskiFirmowa filantropia

Jak wiele innych polskich firm, BARTEK dotkliwie odczuwa gospodarcze skutki rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID-19. Podjęli więc adekwatne do obecnej sytuacji kroki i przeznaczyli hale produkcyjne na szycie ochronnych maseczek wielokrotnego użytku. Część z nich wraz z firmą WOJAS przekazali już do lokalnego szpitala w Mińsku Mazowieckim, a w następnych dniach również trafią do Nowego Targu. Część z nich pójdzie na sprzedaż…

Bartek maskowy

Firmowa filantropia / Bartek maskowy

BARTEK to polska, rodzinna firma. Od lat buduje pozycję lidera na rynku jako producent dziecięcego obuwia o szczególnych walorach profilaktycznych. Od początku działalności przywiązywali ogromną wagę do jakości butów, które produkują, zwłaszcza w kontekście zdrowych stóp ich małych użytkowników.
– Podtrzymując główne założenia naszej firmy, dotyczące profilaktyki zdrowotnej, wprowadzamy do oferty maseczki ochronne wzbogacone jonami srebra, które mają właściwości antybakteryjne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybiczne – mówi Katarzyna Nowicka, szefowa marketingu firmy.
Jakie maseczki produkują? Obecnie szyją bawełniane maseczki dla osób dorosłych. Niedługo oferta zostanie uzupełniona o produkty dla dzieci. Bo dzieci i ich zdrowie niezmiennie są dla nas priorytetem. Maseczki są wyprodukowane z materiałów mających certyfikat bezpieczeństwa. Przeszły m.in. test ASTM E2149-13a potwierdzający działanie przeciwdrobnoustrojowe. Pochłaniają wilgoć, neutralizują nieprzyjemne zapachy, zachowują swoje właściwości aż do dwudziestu prań. Dostępne są w pojedynczych lub zbiorczych opakowaniach po 50 sztuk.
– Niestety nie jesteśmy w stanie przekazać wszystkich produkowanych przez nas maseczek na cele charytatywne. Dbając o utrzymanie stanowisk pracy naszych pracowników, zdecydowaliśmy się na działanie pośrednie. Część maseczek przekażemy pracownikom szpitali, część umieścimy w naszej ofercie – wyjaśnia Emil Bartnicki, syn prezesa firmy.
Trudno im na razie wskazać punkty handlowe, w których maski będą dostępne, więc na razie oboje życzą klientom Bartka dużo zdrowia.

Numer: 14/15 (1174/1175) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *