Powiat mińskiPowiat rocznicowy

Szykują się huczne i kosztochłonne obchody stulecia Bitwy Warszawskiej. Zapowiedział je starosta Tarczyński podczas sesji rady powiatu. Właśnie był po spotkaniu z władzami miasta i gminy i wyszło na to, że powiat musi znacznie więcej wydać, niż wcześniej przypuszczał...

Kasa bitewna

Powiat rocznicowy / Kasa bitewna

Miało być 7,5 tysiąca na rekonstrukcję bitwy pod Mińskiem, a trzeba ponad 30 tysięcy na wiodące imprezy. Będzie nią koncert patriotyczny w sobotę 15 sierpnia, duży piknik w niedzielę 16 sierpnia i oficjalne uroczystości kościelno-samorządowe na Starym Rynku w poniedziałek 17 sierpnia. Wspomnianą rekonstrukcję bitwy w Janowie zaplanowano dopiero na niedzielę 23 sierpnia i będzie ona droższa niż poprzedni zaplanowano.
Już całkiem dodatkowo starosta przyznał, że wiele organizacji odpadło w konkursie ofert, bo ich wnioski nie zostały przygotowany właściwie. Jednak są wydarzenia, które zdaniem zarządu powinny się odbyć. Bez wątpienia takim wydarzeniem jest Jarmark Okuniewski, który chcą wesprzeć 8 tysiącami złotych. Tyle samo pójdzie turniej piłki nożnej Młodzi Waleczni, a na tegoroczne DNI POWIATU przeznaczyli ponad 23 tysiące.
W związku z tymi zwiększonymi wydatkami zarząd wycofuje się z remontu hali przy ul Pięknej, gdzie za 347 tysięcy miała powstać klimatyzacja obiektu.

Numer: 12/13 (1172/1173) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *