SiennicaSiennica sportowa

Sienniccy radni niedawno otrzymali sprawozdania z działalności sportowej w gminie w roku 2019. Po zapoznaniu się z danymi przyszedł czas na ich prezentację w szerszym gronie podczas sesji rady gminy. Niestety, tylko Edyta Prasuła z UKS Berek Żaków pojawiła się na posiedzeniu, by przybliżyć działalność sportową…

Wprawy zaprawy

Siennica sportowa / Wprawy zaprawy

Sprawozdanie na temat funkcjonowania obiektów sportowych przygotował ich opiekun Stanisław Domański. Napisał, że w ciągu minionego roku w murach hali sportowej miało miejsce 15 dużych imprez. Hala jest jednak wykorzystywana przez cały czas. Trenują tam piłkarze Fenixa Siennica i PKS Life Siennica, zawodnicy lokalnej drużyny siatkarskiej, a także strażacy z terenu gminy. Oprócz hali jest też pobliski stadion, na którym w 2019 roku rozegrano 46 spotkań piłkarskich – 21 razy grał Fenix, a 25 Life.
Są też potrzeby. Wśród nich najpilniejszą jest poprawa jakości płyty boiska, a także zamontowanie oświetlenia, co pozwoliłoby na granie po zmroku. Niedogodnością są także drzewa i krzaki, które zwisają nad trybunami.

Parafialny Klub Sportowy Life od samego początku, czyli 1996 roku, działa niezwykle aktywnie. W 2019 roku treningami objętych było 110 chłopców w pięciu grupach rocznikowych prowadzonych przez Roberta Rowickiego i Stanisława Domańskiego. W ramach rozgrywek ligowych PKS Life gra w okręgu warszawskim. Pozwala to na starcia z najlepszymi, z których sienniczanie nie rzadko wchodzą zwycięsko, zajmując czołowe lokaty w swoich grupach. W sumie młodzi piłkarze rozegrali 90 meczów ligowych, a od tego często występowali na różnego rodzaju turniejach.

Podstawowym celem UKS Berek Żaków jest podnoszenie poziomu usportowienia dzieci. Dzieje się tak pomimo wielu problemów, z których największym jest brak hali sportowej. W Żakowie marzą o niej od wielu lat. Niedawno wydawało się, że są już blisko spełniania pragnień, ale budowa hali kolejny raz została odsunięta w czasie.
Berek organizuje zajęcia sportowe grup z przedszkoli i szkoły podstawowej. Młodzież startowała w różnego rodzaju zawodach na szczeblu szkoły, sąsiednich gmin, powiatu, województwa, a nawet międzynarodowym. Specjalnością klubu jest lekkoatletyka, a także piłka nożna oraz tenis stoły, w których to dyscyplinach klubowicze osiągają liczne sukcesy.

Numer: 12/13 (1172/1173) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *