W drugi poniedziałek marca w mińskim aquaparku rozegrano drużynowe i indywidualne zawody w pływaniu. Do rywalizacji w 28 konkurencjach przystąpili  uczniowie ze szkół powiatu mińskiego, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami i statuetkami.

Triumfy w wodzie

Triumfy w wodzie

W najstarszej grupie w rywalizacji na 50 m stylem klasycznym najlepsza wśród kobiet była Wiktoria Wójcik z Budowlanki, a wśród mężczyzn Radosław Marczak z Macierzanki. W stylu dowolnym zwyciężyli Wiktoria Wróbel z Macierzanki i ponownie Radosław Marczak.
Więcej możliwości popisania się umiejętnościami mieli zawodnicy z roczników 2005- 2006. W stylu grzbietowym triumfowali Wera Kijewska ze szkoły w Halinowie i Karolina Łuniewska z mińskiej Czwórki oraz Paweł Posiewka z Trójki i Marcin Mikołajczyk z Piątki. Styl klasyczny należał do Malwiny Uleckiej ze szkół salezjańskich i Karoliny Łuniewskiej z Czwórki, a także Szymona Woźnicy z SP w Dębem Wielkim i Mateusza Ptasińskiego z Trójki. Malwina Ulecka i Karolina Łuniewska zwyciężyły też w stylu dowolnym, a wśród chłopców – Mateusz Pióro z Jedynki i Marcin Mikołajczyk. Na koniec rozegrano sztafetę 6x25 m stylem dowolnym, w której wygrały reprezentantki Czwórki oraz reprezentanci Jedynki.
Najmłodsi rywalizowali w czternastu kategoriach. Na 25 metrów najlepsze czasy osiągali: Zofia Proczek z SP Dębe Wielkie, Rafał Wilczek z Szóstki, Alicja Zawadka z Piątki, Kamil Zając i Natalia Kosmalska z Czwórki oraz dwa razy Gabriel Żaczek z SP Wiśniew. Na 50-metrowym dystansie wygrywali: trzykrotnie Karolina Łąstowiecka z Szóstki, Maciej Jadłowski z Trójki oraz reprezentanci Dwójki – Jakub Ulicki i Kuba Czupryński. Nie zabrakło też sztafety 8x25 m stylem dowolnym. W obydwu kategoriach zwyciężyli w niej uczniowie z mińskiej Dwójki.

Numer: 12/13 (1172/1173) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *