Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy.

Mundurowa kwarantanna

Niebezpieczne rewiry / Mundurowa kwarantanna

Funkcjonariusze będą mieli bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie będą wchodzić do domu czy mieszkań. Wcześniej skontaktują się telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonymmiejscu – by potwierdzić, że jest w domu i zapytać czy potrzebują pomocy lub wsparcia.
Policja przypomina też, specjalne w stroje wyposażeni są funkcjonariusze czy ratownicy, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi czy badanymi. Gdy zajdzie potrzeba bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, policjanci będą postępować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych. Z kolei w przypadku kontroli autobusów funkcjonariusze wyposażeni są w specjalne uniformy.

Numer: 12/13 (1172/1173) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *