Dębe WielkieDębe protestów

Radni gminy Dębe Wielkie wystosowali oświadczenia w sprawie planowanego przebiegu obwodnicy aglomeracji warszawskiej. Jak mówił wójt Krzysztof Kalinowski, władze samorządowe zostały zaskoczone pojawieniem się studium korytarzowego, którego nikt z nimi nie konsultował.

Warianty sprzeciwu

Dębe protestów / Warianty sprzeciwu

Po zapoznaniu się z mapami, zdecydowali się przyjąć stanowisko, w którym sprzeciwiają się wariantom zielonemu, pomarańczowemu i czerwonemu, a  zalecają warianty jasnoniebieski i granatowy. Jak łatwo się domyślić, trzy pierwsze przebiegają przez gminę Dębe Wielkie, a dwa pozostałe ją omijają.
Wójt argumentował, że taka postawa jest racjonalna. Pierwsze warianty zakładają bowiem przeprowadzenie trasy przez obszary zabudowane – zwłaszcza na terenie powiatu otwockiego, a w drugim przypadku w dużej mierze ma ona przebiegać wzdłuż linii kolejowej. Poza tym plany przewidują budowę wiaduktu nad dworcem kolejowym w Dębem Wielkim.
Radni przyjęli oświadczenie jednogłośnie. To stanowisko najlepsze z punktu widzenia mieszkańców dębskiej gminy. Jednak sąsiednie samorządy mogą mieć zgoła inne zdanie na temat tego, które warianty są najlepsze…

Numer: 11 (1171) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *