W przypływie twórczego populizmu i pozornej dbałości o kapitał mińskie władze ogłosiły nietypową ankietę. By zachęcić do udziału, wypisały peany o doniosłej roli przedsiębiorczości i jej wpływie na rozwój lokalny.

Ankieta czeka

Ankieta czeka

Tak jest, bo firmy lokalne, w tym przede wszystkim rodzinne, mają zdolność zatrzymania odpływu młodych osób oraz przyciągania do Mińska nowych mieszkańców. Przyczyniają się do wzrostu dochodów rodzin i budżetu miasta, rozwoju rynku nieruchomości i promocji.
No i sedno, czyli przyczyna rozpisania ankiety. Jest nią przede wszystkim chęć zdobycia funduszy zagranicznych, czyli wejścia do programu promującego rozwój lokalny. Informacje pozyskane za pośrednictwem ankiet pozwolą urzędnikom poznać plany i opinie kluczowych czynników warunkujących sukces w działalności gospodarczej. Dzięki nim będą umieli lepiej ukierunkować własne działania oraz zidentyfikować obszary możliwej współpracy samorządu z przedsiębiorcami.
Badanie ma charakter anonimowy, ale trudno sądzić, że ktokolwiek ją wypełni do 13 marca, bo jest szczegółowa i wymagająca uwagi. Ponadto zamieszczona jest na stronie Związku Miast Polskich, a tam rzadko kto zagląda…

Numer: 11 (1171) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *