Dwa mendle pań z terenu gminy Latowicz wzięły udział w kolejnej edycji gminnej olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości. Wójt Bogdan Świątek-Górski uroczyście rozpoczął spotkanie, a następnie po omówieniu zasad konkursu uczestniczki przystąpiły do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań.

Błyskotliwe gospodynie

Błyskotliwe gospodynie

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Ponad połowa uczestniczek uzyskała wynik ponad 75%. Do wyłonienia laureatów potrzebna była dodatkowa tura pytań. Zwyciężyła Urszula Gajowniczek z Wężyczyna, drugie miejsce zajęła Ewa Saganowska z Redzyńskiego, a trzecie Anna Fijołek ze Strachomina. Laureatki wezmą udział w olimpiadzie powiatowej.
Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody ufundowane przez urząd gminy. Po zakończeniu rywalizacji był czas na kawę, herbatę, degustacje przygotowanych przez panie potraw i wypieków oraz szczegółowe omówienie pytań.
Organizatorem konkursu był MODR i urząd gminy w Latowiczu. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja której przewodniczyła Anna Matyszczak – pracownik siedleckiego oddziału MODR, a członkami komisji byli wicewójt Arkadiusz Reda i Sławomir Włodarczyk z PZDR.

Numer: 11 (1171) 2020   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *