Dębe WielkieDębe piłkarskie

W Dębem Wielkim miała miejsce kolejna odsłona piłkarskich zmagań. Mimo że tym razem do walki o puchar wójta przystąpiło tylko 7 zespołów, to ducha sportowej rywalizacji nie brakowało a zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze…

Nie oddali pucharu

Dębe piłkarskie / Nie oddali pucharu

Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Dębe Wielkie to zawody sportowe, które na stałe weszły do kalendarza imprez organizowanych przez dębski GOSiR. Do wspólnej rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące m.in. Cygankę, Walercin, dębski samorząd, kibiców Płomienia Dębe Wielkie oraz młodzież z terenu gminy. Warty podkreślenia jest fakt, że zgodnie z regulaminem rozgrywek w skład każdej z drużyn mogło wejść maksymalnie dwóch zawodników spoza dębskiej gminy.

Drugi rok z rzędu puchar za zajęcie pierwszego miejsca zdobyli zawodnicy MBM grający pod dyktando Przemysława Żelazowskiego. Srebrne medale zawisły na szyjach zawodników Krzysztofa Piwka z Walencji z Walercina, a na najniższym stopniu podium stanęli gracze Mariusza Gańko reprezentujący barwy Sokoła z Cyganki – największa niespodzianka turnieju. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy grający pod epicką nazwą Wybrzeże Wódki Dębowej, dowodzeni przez Patryka Karpińskiego.

Organizatorzy w tym roku pamiątkową statuetką nagrodzili najmłodszego zawodnika turnieju, którym był 16-letni Krzysztof Urban (Glance Łysego). Tradycyjnie statuetka trafiła też do najstarszego gracza – Piotra Kukawskiego (rocznik 1983, Ultras Płomień).

Królem Strzelców w tegorocznej edycji turnieju został Mateusz Trąbiński z drużyny MBM, a najlepszym bramkarzem wybrano Mariusza Gańkę z teamu Sokół Cyganka. Zaszczytne miano najbardziej wartościowego zawodnika turnieju przypadło kapitanowi drużyny MBM, Przemysławowi Żelazowskiemu.

Zwycięzcom trofea wręczali wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski oraz dyrektor GOSiR Rafał Wtulich. Medale, puchary oraz statuetki ufundowane z kasy gminnego GOSiR. Podziękowania przy organizacji imprezy należą się paniom ze stowarzyszenia Wrzosowianki, które zadbały o pełne brzuchy zawodników. Organizatorzy kierują też podziękowania do Jakuba Świerczyńskiego, koordynatora rozgrywek oraz niezawodnej fotograf, Gabrieli Trochimiuk.

Numer: 11 (1171) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *