SiennicaNiebezpieczne rewiry

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – to nazwa akcji, w której brali udział policjanci z mińskiej komendy. Celem edukacyjnej akcji organizowanej przez urząd marszałkowski województwa mazowieckiego było uświadomienie uczniów i pokazanie im dobrych wzorców bezpiecznych zachowań. Tym razem mundurowi zawitali do szkoły podstawowej w Siennicy.

Bezpieczniej w Siennicy

Niebezpieczne rewiry / Bezpieczniej w Siennicy

Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się inauguracją akcji przez dyrektor szkoły. Głos zabierali przedstawiciele komendy powiatowej straży pożarnej, pracownicy WORD, przedstawiciel lokalnych władz oraz policji. Uczniowie SP w Siennicy podczas uroczystego otwarcia imprezy otrzymali gadżety odblaskowe. 

Prelegenci przypominali, jak ważne jest noszenie przez pieszych odblasków po zmroku. Pozwala to kierowcom dużo wcześniej dostrzec pieszego. Pracownicy WORD wraz z policjantami mińskiej drogówki prowadzili naukę jazdy po torze rowerowym. Ponadto funkcjonariusze omawiali rodzaje zagrożeń, na jakie są narażeni w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Pod bacznym okiem ratowników medycznych i strażaków dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy.

Mińscy policjanci często włączają się w prowadzone akcje profilaktyczne i przekazują swoją wiedzę, która może uchronić dzieci i młodzież przed niebezpiecznymi zdarzeniami na drogach.

Numer: 11 (1171) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *