Kałuszyn już od samego ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych włączył się w jego obchody. Tegoroczne gminne uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym, którą w intencji żołnierzy podziemia niepodległościowego celebrował ks. Jerzy Słucki.

Niezłomni w Kałuszynie

Niezłomni w Kałuszynie

W nabożeństwie wzięły udział poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje jednostek organizacyjnych gminy oraz mieszkańcy miasta i gminy Kałuszyn. Następnie uczestnicy obchodów przeszli pod pomnik Żołnierzy Wyklętych, gdzie wspólnie odśpiewali hymn państwowy i złożyli kwiaty.
Dopełnieniem uroczystości był program artystyczny w sali OSP. Złożyły się na niego: wiersz okolicznościowy autorstwa i w wykonaniu Seweryna Olszewskiego, wiersze i pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów szkoły w Kałuszynie pod kierunkiem Justyny Gut-Olkowicz, prezentacja postaci rotmistrza Witolda Pileckiego przez uczniów przygotowanych pod kierunkiem Marii Bartosiak.
Na zakończenie uroczystości burmistrz Arkadiusz Czyżewski podziękował wszystkim, którzy wzięli udział oraz pomagali w organizacji tego przedsięwzięcia.

Numer: 10 (1170) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *