MrozyJeruzal kolarzy

Pod naporem ponad sześciuset rowerowych kół najchłodniejsza pora roku nie miała żadnych szans. Zwłaszcza że peleton zawodników Northtec MTB Zimą aż buzował od sportowych emocji. Na starcie drugiej odsłony tegorocznego cyklu zameldowała się wyjątkowo liczna grupa zawodników…

Zima na kołach

Jeruzal kolarzy / Zima na kołach

W starciu z energią promieniującą z zawodników szans nie miały ujemne temperatury, ani śnieg, ani podmuchy wiatru. Peleton poruszał się ruchem jednostajnie przyśpieszonym. Spowolnić nie mogły go żadne podjazdy, błotniste koleiny ani też wiraże nakazujące skręt o 90 stopni. Ciekawie poprowadzona trasa wydawała się samoistnie napędzać kolarzy do kręcenia w coraz większym tempie w miarę zbliżania się do mety. A tym, którym brakowało siły, odpowiednie wsparcie serwowali przedstawiciele Zamana Group, serwując na bufetach podgrzane izotoniki oraz batony i żele energetyczne.

Na metę najszybciej dotarło dwóch zawodników, przecinając jej linię równocześnie w czasie 01:25:02. Byli to Przemysław Olejniczak (Komobike) oraz Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn). Drugie miejsce wywalczył Marek Stram (Retro Stork Team) z czasem 01:27:33, a trzeci był Jerzy Zakrewski (Rafbike Cycling Team), wykręcając rezultat 01:28:36. Spośród pań triumfowała Anna Sajnóg (Rafbike Cycling Team) z czasem 01:43:49, wyprzedzając Krystynę Żyżyńską-Galeńską (01:48:19).

Równie zacięta była rywalizacja na dystansie Fit. I tu o triumfie decydowały sekundy. Najmniej ich na dotarcie do mety potrzebował Kamil Karwat (Świat Rowerów Merida Team), bo tylko 47:07. Zaraz po nim finiszowali Piotr Kopczyk (48:18) oraz Krzysztof Zieliński (WSKG Rowery Jamróz Terbud Team, 48:19). Najszybszą zawodniczką okazała się Julita Tomaszewska (Timbud Team, 53:48), wyprzedzając Aleksandrę Lach (57:34) oraz Majkę Józefowicz (59:34).

W klasyfikacji na najlepszego mieszkańca gminy Mrozy na dystansie Fit triumfował Marek Rogala (01:02:03), wyprzedzając Jakuba Mechowskiego (Rowerem przez Mrozy, 01:21:36). Na dłuższym dystansie tytuł ten przypadł Zbigniewowi Podstawce (01:46:31).

Medale oraz nagrody wręczali dyrektor GOSiR Mrozy Lucjan Molenda oraz dyrektor SP w Jeruzalu Ewa Reda. – Bardzo dziękuję za gościnność szkoły w Jeruzalu i jej pracowników. Tutejsza grochówka, gotowana przez szkolne kucharki, jak co roku zachwyciła zawodników. Jestem także bardzo wdzięczny za zaangażowanie strażaków z Bork oraz Jeruzala. Nad zabezpieczeniem trasy maratonu czuwała mińska KPP – podkreślał na koniec Cezary Zamana.

Numer: 10 (1170) 2020   Autor: (cz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *