Dębe piłkarskie

W Dębem Wielkim nie brakuje fanów footballu. W sobotę 22 lutego dębska hala sportowa stała się areną piłkarskich zmagań zawodników urodzonych w latach 2008 i młodszych. To wszystko za sprawą Rafała Błażejewskiego – koordynatora w akademii piłkarskiej KS Jedenastka. To on wraz z dyrektorem GOSiR Wtulichem czuwał nad sprawnym przebiegiem rozgrywek…

Jedenastka za podium

Dębe piłkarskie / Jedenastka za podium

Frekwencja dopisała, a w rozgrywkach w sumie wzięło udział 10 zespołów. W gościnne progi gminy Dębe Wielkie zawitali zawodnicy z Siedlec, Cegłowa, Białej Podlaskiej, Wiązowny, Węgrowa oraz Dębego Wielkiego. Mimo tego, że każda drużyna żądna była zwycięstwa, a oprócz okrzyków radości nie zabrakło również łez po porażce, to turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze. Kibice dopisali, a widownia na trybunach mocno trzymała kciuki za swoich faworytów.

W sobotę piłkarze Czarnych Węgrów stanęli na najwyższym stopniu podium. Srebro zgarnęli gracze drugiej ekipy Pogoni Siedlce, zaś brąz wywalczyli zawodnicy drugiej drużyny Masovii Siedlce. Nieco szczęścia zabrakło natomiast gospodarzom rozgrywek, piłkarzom KS Jedenastka, którzy po emocjonującym półfinale musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie znaleźli się tuż za podium.

Pamiątkowe statuetki wręczone zostały zawodnikom, którzy w sposób szczególny wyróżnili się podczas rozgrywek. Kacper Śnita z Masovii Siedlce z 4 bramkami na koncie został królem strzelców sobotniego turnieju. Najlepszym bramkarzem okrzyknięty został Maciej Gajowniczek z Czarnych Węgrów. Zawodnik z numerem 51 na koszulce – Michał Zbrzeźniak z MPK Pogoń Siedlce, zdaniem organizatorów był najbardziej wartościowym graczem zawodów. Pamiątkowe trofea wręczali Rafał Błażejewski oraz Rafał Wtulich. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal.

Dębski GOSiR zaprasza na kolejne sportowe wydarzenia. W sobotę 14 marca zostanie rozegrana kolejna edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci. Tym razem o medale i puchary powalczą gracze z rocznika 2010. Również w marcu zaplanowano kolejną edycję biegu organizowanego przez Akademię Sztuk Walki przy wsparciu GOSiR Dębe Wielkie. Tradycyjnie trasa zawodów przebiegać będzie w okolicach szkoły w Górkach. Nie zapominają także o fanach ping ponga. Z początkiem kwietnia startuje Powiatowy Cykl Turniejów w Tenisie Stołowym. Pierwsze starcie już 4 kwietnia.

Numer: 10 (1170) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *