CegłówCegłów turniejowy

W niedzielę 2 czerwca na kompleksie sportowym przy Zespole Szkolnym w Cegłowie już po raz drugi grano w piłkę nożną o puchar wójta. W turnieju wzięło udział 12 zespołów: Gmina Cegłów, Jutrzenka I Cegłów, Jutrzenka II Cegłów, Jutrzenka Cegłów Seniorzy, Kiczki, Nowakowscy i spółka, Mgiełka Mienia, Posiadały, Szkoły średnie, Szopy i szwagier, Skwarne – Podciernie oraz gościnnie drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Puchar z orlika

Cegłów turniejowy / Puchar z orlika

Trzy tygodnie trwały rozgrywki eliminacyjne. Piłkarze popisywali się umiejętnościami i wszystkim towarzyszyła atmosfera zaciętej walki. Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał wójt Marcin Uchman, a na płycie boiska wystąpił Zespół młodych cheerleaderek pod kierownictwem Honoraty Grudzień. W przerwie przed meczem finałowym można było podziwiać żonglerkę piłką w wykonaniu Krystiana Wójcika.

W turnieju strzelono łącznie166 bramek, z czego 118 w eliminacjach, a w finałach – 48.Ostatecznie zwyciężyłyz  Posiadały, przed Gminą Cegłów i Szopami i szwagrem. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i medale, które wręczał wójt gminy wraz z dyrektorką ZS w Cegłowie Beatą Walas. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został Daniel Gruchal z Mgiełki Mienia, najlepszym bramkarzem okazał się Maciej Twardowski z zespołu Szopy i Szwagier, a drużyna z Kiczek została wyróżniona jako drużyna Fair Play. Organizacją rozgrywek zajął się Stanisław Wójcik – nauczyciel, a zarazem animator cegłowskiego Orlika.

Numer: 24 (819) 2013   Autor: (red)