Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

We czwartek 27 lutego policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. Prędkość. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka wypadków przez egzekwowanie przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci zwracali jednak uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Czwartkowa prędkość

Niebezpieczne rewiry / Czwartkowa prędkość

Jak podaje policja, prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna ich przyczyna zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Mundurowi apelują, aby kierujący samochodami przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Numer: 10 (1170) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *