HalinówHalinów podatkowy

Mieszkańcy gminy Halinów, tak jak wielu innych w powiecie mińskim, płacą w tym roku wyższe podatki od nieruchomości. Jednak jest to zwyżka rzędu zaledwie 5%, co lokalne władze uzasadniają wzrostem średniorocznego wskaźnika inflacji zgodnie z komunikatem prezesa GUS.

Transport na rozwój

Halinów podatkowy / Transport na rozwój

Mówił o tym Robert Żórawski, kierownik referatu podatkowego w urzędzie miejskim. Obecne stawki to 0,89 zł/m2 w przypadku g runtów i 21,91 z ł/m2 w przypadku budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także 0,78 zł/ m2 w odniesieniu do budowli mieszkalnych.
Radni zdecydowali się natomiast na utrzymanie niskich stawek w podatku transportowym. Ma to na celu przyciągnięcie nowych podatników – przedsiębiorców. Rozwijające się tereny inwestycyjne przy trasie A2 stwarzają korzystną bazę dla firm spedycyjnych, co w połączeniu z konkurencyjnymi stawkami podatkowymi w podatku od środków transportowych może przyczynić się do zwiększenia dynamiki rozwoju działalności gospodarczej na terenie gminy.
Radnego Jana Papisa interesowało, dlaczego rada nie głosuje też nad podatkiem leśnym i rolnym. Usłyszał, że zdecydowano się na przyjęcie stawek zaproponowanych przez GUS. Tylko w przypadku ich zmniejszenia potrzebna jest uchwała.

Numer: 9 (1169) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *