Dębe WielkieDębe warcabistów

Walka z nudą w ferie – to akcja, w ramach której Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim zorganizował trzecią już edycję Otwartego Turnieju Warcabowego. Zawody zostały rozegrane 16 lutego w jednej z sal lekcyjnych dębskiej hali sportowej…

Pionki na nudę

Dębe warcabistów / Pionki na nudę

Do wspólnej rywalizacji przystąpiło blisko 30 zawodników. Przyjechali z Mińska Mazowieckiego, Halinowa, a nawet Marek oraz oczywiście gminy Dębe Wielkie. Niedzielnym rozgrywkom przyglądali się Grzegorz Woźnica oraz jego małżonka Lidia – koordynatorzy zawodów.

Turniej toczył się w pięciu kategoriach. Walczyć było o co, bo na zwycięzców w każdej z kategorii czekały pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez dębski GOSiR.

Najmłodszą kategorię, przedszkolaków, zdominował Albert Kalinowski. To on stanął na najwyższym stopniu podium. Druga była Zofia Rucińska, a trzecia Natalia Paprocka.

Wśród dzieci ze szkół podstawowych z klas I-III Krystian Jóśk pewnie sięgnął po złoty medal. Srebro przypadło w udziale Emily Szściło, a brąz Łukaszowi Padzikowi.

Zmagania adeptów podstawówek z klas IV-VI to popis Michała Pulika, który zajął pierwsze miejsce. za nim znalazł się Filip Zalewski, a trzeci był Fabian Zalewski.

Rywalizację młodzieży z klas VII-VIII szkół podstawowych zwycięstwem zakończył Oliwier Paprocki. Jego jedynym przeciwnikiem był Jakub Nowak, który stanął na drugim stopniu podium.

Największe emocje towarzyszyły rozgrywkom w kategorii otwartej i zawodników urodzonych w latach 2003 i starszych. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Marcin Wocial, który nie dał szans rywalom i zajął pierwszą lokatę. Drugi był Łukasz Wocial, a trzeci Łukasz Padzik.

Zwycięzcom medale oraz nagrody rzeczowe wręczali dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich wraz z Grzegorzem i Lidią Woźnicami. Rozgrywki oraz chwile końcowego triumfu migawką aparatu uwieczniła Gabriela Trochimiuk.

Numer: 9 (1169) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *