Ministerstwo rodziny ogłosiło wyniki konkursu w tegorocznej edycji programu Maluch+, dzięki któremu rozbudowywana jest sieć żłobków i klubów dziecięcych. W ramach tego programu na tworzenie nowych i utrzymanie już istniejących miejsc opieki nad maluchami, rząd przeznacza 450 mln złotych, z czego co dziewiąta złotówka pójdzie na Mazowsze.

Sukces żłobkowy

Sukces żłobkowy

O wsparcie mogły ubiegać się m.in. samorządy. Powstanie dokładnie 5 055 nowych miejsc opieki, nowe placówki będą utworzone w 17 mazowieckich gminach. Wśród beneficjantów znalazły się dwie gminy z powiatu mińskiego – Stanisławów i Jakubów.
Sukces, jakim jest kwalifikacja do programu, to niewątpliwie efekt wymiany doświadczeń i tej dobrej współpracy.
Wójtowe Kinga Sosińska i Hanna Wocial w czwartek 6 lutego, podczas konferencji w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, odebrały promesy dofinansowania z rąk Kazimierza Kuberskiego i Sylwestra Dąbrowskiego. Gmina Stanisławów dostanie 528 tys. zł, a gmina Jakubów – 341 tys. zł.
Wsparcie, jakie uzyskały gminy Jakubów i Stanisławów, nie skończy się na pomocy przy założeniu instytucji. Jak zapowiada ministerstwo, co roku gminy będą mogły liczyć na dofinansowanie istniejących miejsc opieki nad małymi dziećmi.

Numer: 8 (1168) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *