LatowiczLatowicz piłkarski

W ostatni weekend stycznia i pierwszy lutego został rozegrany XII halowy turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Latowicz. Grali zawodnicy z roczników 2012, 2011, 2010 oraz bez kryterium wiekowego. W sumie udział w zawodach wzięły 44 drużyny. Rozgrywki były bardzo zacięte, lecz przebiegały w duchu fair-play…

Tuzin pucharów

Latowicz piłkarski / Tuzin pucharów

W sobotę grali piłkarze z rocznika 2012. Zwyciężyli reprezentanci UKS 6 Mińsk Mazowiecki I. Srebro zgarnęli gracze UKS Kałuszyn, a brąz druga drużyna UKS 6 Mińsk Mazowiecki. Poza podium znalazła się Burza Pilawa.

Wśród nagrodzonych indywidualnie znalazł się Alan Miąckiewicz z UKS 6 Mińsk Mazowiecki I, który zdobył 11 bramek, dzięki czemu uzyskał tytuł króla strzelców. Z tej samej drużyny był Leon Gańko – najlepszy bramkarz turnieju. Natomiast Dawid Ruciński z UKS Kałuszyn został okrzyknięty najlepszym graczem.

Najlepszą ekipą w kategorii open był CKWS Laliny. Drugą lokatę zajął Flex Sport, trzecią TV Nietoperze, a czwartą Osownica.

Królem strzelców z 7 golami został Dawid Matak z TV Nietoperze. Reprezentanci CWKS Laliny zgarnęli statuetki dla najlepszego bramkarza oraz piłkarza z pola. Pierwszym był Dawid Pułtorak, a drugim Przemysław Sabak.

W pierwszym dniu lutego rywalizowali zawodnicy z rocznika 2011. Po emocjonujących rozgrywkach udało się wyłonić zwycięzców. Najlepsi okazali się gracze UKS Kałuszyn. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Fundacji Piłka Jest Kobietą, a trzecie UKS 5 Mińsk Mazowiecki. Tuż poza podium znaleźli się natomiast gospodarze, czyli Olimpia Latowicz.

Indywidualną nagrodę otrzymał Kacper Kopeć z mińskiej Piątki – król strzelców turnieju, który aż 11 razy trafił do siatki rywali. Najlepszą bramkarką okazała się Maja Płochocka z Fundacji Piłka Jest Kobietą, zaś najlepszym zawodnikiem wybrano Aleksandra Malinowskiego.

Kolejnego dnia grali starsi zawodnicy. Tutaj zwycięską drużyną był UKS 5 Mińsk Mazowiecki, który wyprzedził Masovię Siedlce I oraz GKS Osieck. Na czwartym miejscu uplasowała się druga ekipa Masovii Siedlce.

Bartosz Pieńkowski z UKS 5 Mińsk Mazowiecki otrzymał nagrodę dla najlepszego strzelca. Trafił do bramki 8 razy. Maciej Olszewski z GKS Osieck był najlepszym bramkarzem, a Michał Mizeracki z Masovii Siedlce I najlepszym zawodnikiem.

Nagrody dla najlepszych wręczył wójt gminy Latowicz Bogdan Świątek-Górski. Organizatorzy składają gratulacje i dziękują wszystkim za udział oraz zapraszają na przyszły rok.

Numer: 7 (1167) 2020   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *