Powiat mińskiPolicyjna odprawa 2020

Już od dłuższego czasu coroczne odprawy są okazją do pochwalenia się kolejnymi sukcesami policjantów z powiatu mińskiego. Nawet zorganizowanie tegorocznego podsumowania w klubie CSŻW zamiast na komendzie było wynikiem udanej akcji policjantów, o czym komendant Sławomir Rogowski informował w swoim obszernym wystąpieniu…

Sami z sukcesami

Policyjna odprawa 2020 / Sami z sukcesami

Jak co roku kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim spotkała się na najważniejszej odprawie. Ma ona na celu przedstawienie efektów pracy za ubiegły rok, jak również działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa. Była to również okazja do przedstawienia priorytetów na przyszły rok. Wysłuchali ich nie tylko pracownicy komendy, ale też przedstawiciele samorządów, instytucji oraz uczniowie klasy mundurowej z Mrozów.

Komendant Rogowski zaczął swoje wystąpienie od podsumowania stanu etatowego komendy. Jak się okazuje mińska jednostka cieszy się dużym uznaniem wśród policjantów. Pomimo faktu, iż w 2019 roku jej szeregi opuściło 13 policjantów, to pojawiło się aż 18 nowych, którzy przyszli z ościennych jednostek. Nie brakowało więc pochwał dla kadry, która osiąga sukcesy na wielu polach działalności.

Zwrócono też uwagę na priorytetowe inwestycje lokalnej policji. Tą już wykonaną, jest nowy posterunek w Kałuszynie. Natomiast w bieżącym roku zostanie oddany do użytku komisariat w Mrozach, zaś na lipiec 2021 roku zaplanowano otwarcie nowej siedziby komendy powiatowej – niedaleko miejsca, w którym trwała odprawa. Jak żartował komendant, tego dnia byli więc prawie u siebie.

Wiele spraw można rozwiązać dzięki dobrej współpracy z samorządem. Mówili o tym wicewojewoda Sylwester Dąbrowski oraz starosta Antoni Tarczyński. Zapewniali też, że policjanci zawsze mogą liczyć na ich pomoc w utrzymaniu doskonałych wyników, bo o ich dalszą poprawę może być trudno.

Numer: 7 (1167) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *