Niebezpieczne rewiry

Mińscy kryminalni w zaledwie kilka godzin od kradzieży, do której doszło w Mińsku przy ul. Sosnkowskiego, zatrzymali sprawcę. Wcześniej otrzymali zgłoszenie mężczyzny, został on okradziony z pieniędzy, telefonu komórkowego oraz portfela, w którym była karta bankomatowa.

Ukradł kartę

Niebezpieczne rewiry / Ukradł kartę

Pokrzywdzony wskazał policjantom jedynie miejsce, gdzie doszło do zdarzenia oraz pseudonim jednego ze sprawców. Kryminalni na podstawie własnej wiedzy i rozpoznania w środowisku przestępczym wytypowali podejrzanego – 40-letniego mińszczanina. Ich przypuszczenia potwierdził pracownik jednego ze sklepów, w którym złodziej posłużył się skradzioną kartą, kupując m.in. alkohol i papierosy.

Mundurowi ustalili mieszkanie, w którym ukrywał się przestępca. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, odmawiając wydania skradzionych przedmiotów. Jednak w trakcie przeszukania przyznał się do kradzieży, informując, że fanty ukrył poza mieszkaniem. Wskazał studzienkę kanalizacyjną na jednym z osiedli oraz pobliski las, gdzie rzeczywiście policjanci odnaleźli portfel i kartę.

Przedmioty zostały zabezpieczone, zaś podejrzany trafił do izby zatrzymań. 40-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz włamania kartą płatniczą. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

Numer: 7 (1167) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *