Pod koniec stycznia w sali konferencyjnej urzędu gminy w Dobrem miała miejsce Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Organizatorem był jak zwykle Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Dobrzańskie olimpijki

Dobrzańskie olimpijki

W olimpiadzie wzięło udział 20 pań z terenu gminy Dobre. Ich zadaniem było rozwiązanie specjalnie przygotowanego testu zawierającego 40 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwała komisja w składzie: Henryka Borkowska – przewodnicząca oraz członkowie: Jerzy Grabowski, Agnieszka Ruguska, Emilia Szymańska. Spotkanie oficjalnie otworzył wójt Tadeusz Gałązka. W trakcie obrad komisji uczestniczki konkursu zostały zaproszone do zwiedzenia pobliskiego muzeum Konstantego Laszczki.
Zwyciężczynią okazała się Elżbieta Polkowska z Dobrego. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Gadomska z Porąb Starych, a trzecie Bożena Zagrodzka z Sołk. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez urząd gminy, które wręczył wójt Tadeusz Gałązka wraz z przedstawicielami MODR. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, tradycyjnie przygotowanym przez gospodynie, które wzięły udział w olimpiadzie.

Numer: 6 (1166) 2020   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *