Powiat mińskiPowiat miński piłkarski

Pierwszy weekend lutego był świadkiem serii piłkarskich meczów sparingowych. Grały obie drużyny mińskiej Mazovii, Victoria Sulejówek, a także Fenix Siennica i Victoria Kałuszyn. Niestety, swoje spotkanie z Polonią II Warszawa musiał odwołać Płomień Dębe Wielkie

Sparingi na plus

Powiat miński piłkarski / Sparingi na plus

W sobotę IV-ligowa Mazovia pokonała 2:1 zespół KS CK Troszyn. Autorami bramek byli Jakub Zatorski i Wojciech Wocial. Natomiast rezerwy zmierzyły się z Podlasiem Sokołów Podlaski, z którymi zwyciężyły takim samym stosunkiem bramek. Trafienia należały do Jakuba Zatorskiego i Łukasza Bogusza. Oba mecze zostały rozegrane na stadionie w Mińsku Mazowieckim przy ul. Budowlanej.

Pierwszym rywalem Victorii Sulejówek w tym roku był III-ligowy KS Ursus. Wyjazdowe spotkanie nie zakończyło się sukcesem, bo sulejówczanie przegrali 2:5, ale nie o wynik tu chodziło. Trener Dąbek sprawdzał bowiem, na jakich zawodników będzie mógł liczyć w rundzie wiosennej. W pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 2:1 dla gości, gra była wyrównana, ale w przerwie trener Victorii wprowadził na murawę nowych zawodników, z których część debiutowała w pierwszej drużynie. Udało im się stworzyć kilka ciekawych sytuacji i doprowadzić do wyrównania. Gospodarze wykazali się jednak większym doświadczeniem i w końcówce rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.

Victoria Kałuszyn na początek przygotowań zmierzyła się z Jastrzębiem Żeliszew. Na stadionie w Mińsku Mazowieckim przegrała 4:6, choć do przerwy prowadziła 3:1. Trener miał jednak szansę przetestować nowych graczy. Jednym z nich był 14-letni Bartek Witan, który w debiutanckim meczu w seniorskiej drużynie strzelił bramkę. Natomiast trzy pozostałe dołożył Sebastian Wereszczak.

Fenix Siennica ma już na koncie dwa spotkania kontrolne. W pierwszym ograł Wisłę Maciejowice 4:1, a na listę strzelców po dwa razy wpisywali się Szczęsny i Osica. Drugi pojedynek sienniczanie zagrali na wyjeździe z A-klasowym Anprelem Nowa Wieś. Zwyciężyli 3:1, a bramki należały do Osicy, Pawlaka i Markowskiego.

W najbliższy weekend Mazovia podejmie Żyrardowiankę Żyrardów, a Mazovia II zawalczy z Orłem Unin. Fenix spotka się z Sępem Żelechów, Świt Barcząca z juniorami Tygrysa Huta Mińska, a Victoria Kałuszyn z Rywalem Ruchna.

Numer: 6 (1166) 2020   Autor: (łk)