Niebezpieczne rewiry

Uczniowie ze szkół podstawowych w Ignacowie, Mlęcinie i Stanisławowie spotkali się z policjantami z mińskiej komendy. Sierżant sztabowy Dominika Witek, która od wielu już lat prowadzi spotkania z młodzieżą, także i tym razem dzieliła się swoim doświadczeniem w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Przestrzegała przed czyhającymi zagrożeniami i informowała, że w sieci nikt nie może czuć się anonimowy. Policjantkę wspierali dzielnicowi właściwi dla swoich rejonów służbowych. I tak w szkole w Ignacowie obecny był aspirant Mariusz Kondraciuk, natomiast w Stanisławowie i Mlęcinie młodszy aspirant Mariusz Adamiec.

Objazd przed feriami

Niebezpieczne rewiry / Objazd przed feriami

Mundurowi poinformowali też, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w czasie zbliżających się zimowych ferii. Poruszyli kwestię bezpiecznego korzystania z drogi, właściwego zachowania na stoku. Opowiadali o zagrożeniach związanych z dzikimi lodowiskami, przestrzegali przed organizowaniem na drogach publicznych kuligów polegających na podczepianiu do pojazdów sanek. Przekazali również, aby nie urządzać sobie zabaw polegających na rzucaniu śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie działanie może wywołać nieprzewidziane reakcje kierowcy i doprowadzić do wypadku.

Każde spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie żywo interesowali się omawianą problematyką zadając wiele pytań. W sumie w spotkaniach wzięło udział ponad 300 dzieci.

Numer: 6 (1166) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *