W mińskiej gminie

W Brzózem 10 dzieci śpiewało piosenki Krzysztofa Klenczona. Całości przysłuchiwała się pełna sala widzów oraz zawodowe jury – Klaudia Floriańczyk, Dariusz Glanas i Alicja Klenczon

Brzóze Klenczona

W mińskiej gminie / Brzóze Klenczona

To żona artysty przywiozła na konkurs jego portret i gitarę, na której grał od czasu powstania Trzech Koron aż do ostatniego koncertu tuż przed tragicznym wypadkiem. Akompaniował na niej młodym śpiewakom Marcin Gomulski, który też przed ogłoszeniem wyników zagrał z członkami jury. Trio przypomniało dwie piosenki Klenczona – Jestem do przodu i Nie przejdziemy do historii, a jego ulubioną Jenny Mayalla – zadedykowało swemu mistrzowi.
Główną nagrodą był start w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Krzysztofa Klenczona w Pułtusku. Pojedzie tam Klaudia Zagórska z kl. IV z piosenką Pluszowe niedźwiadki. Druga była Amelia Mudant z kl. IV i jej Matura, a trzecia Andżelika Mirosz z kl. VIII, która wykonała Twój czas.
Pozostali uczniowie jak Anna i Karolina Pyrzanowskie, Miłosz Cudny, Natalia Kozłowska, Alicja Mirosz, Aleksandra Jurczak i Zofia Piekut śpiewali o historii jednej znajomości, kwiatach we włosach, jesieni idącej przez park, statku widmo i wojażach starego.
Piątkowy konkurs utkwi w pamięci wykonawców i widzów jako lekcja historii polskiego rocka. Krzysztof Klenczon pozostawił po sobie nietuzinkowy repertuar, z którym muzycznie ciężko się zmierzyć. Mimo tego uczniowie z Brzózego zaśpiewali piosenki w ich pierwotnych wersjach…

Numer: 5 (1165) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *