Niebezpieczne rewiry

Mińscy i węgrowscy policjanci po długim pościgu wspólnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Wszystko zaczęło się od patrolu, jaki wykonywali stanisławowscy mundurowi na terenie gminy Dobre. W pewnym momencie zauważyli Hondę, której styl jazdy wskazywał, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba.

Ucieczka z powiatu

KPP - Kronika policyjna

Kiedy uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe aby zatrzymać pojazd do kontroli, kierujący osobówką zaczął uciekać w kierunku powiatu węgrowskiego. Natychmiastowa koordynacja działań dyżurnych ze stanisławowskiego komisariatu oraz sąsiadującego powiatu węgrowskiego spowodowała, że uciekający Hondą mężczyzna został zatrzymany w Pniewniku.

Jak przypuszczali mundurowi, 20-latek z gminy Dobre był pijany – miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty karne jazdy w stanie nietrzeźwości oraz ucieczki przed pościgiem. Przyznał się do tych czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny. Ma również obowiązek świadczenia pieniężnego na pomoc postpenitencjarną oraz 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna jechał bez uprawnień.

Numer: 4 (1164) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *