Ponad sto lat funkcjonowania mińskiego szpitala to nie tylko historia lokalnej medycyny, ale przede wszystkim dzieje pracujących tam ludzi – lekarzy, pielęgniarek, diagnostów pozostałych pracowników medycznych i administracji. Początek roku był dobrym czasem na podsumowania i wspomnienia.

Szpital do syta

Szpital do syta

Oto miński SP ZOZ jako pierwsze miejsce pracy lub nauki wybrało dziewięcioro absolwentów i absolwentek wydziałów lekarskich i dziewięć absolwentek wydziałów pielęgniarskich. Można ich spotkać na pediatrii, chirurgii, ginekologii i położnictwie, chorób wewnętrznych, w dziale diagnostyki obrazowej oraz w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. Pielęgniarki i położne opiekują się pacjentami na oddziałach położniczo-ginekologicznym, chirurgii, neonatologii oraz internie.
Ale SP ZOZ w Mińsku to także miejsce, gdzie można spotkać doświadczony zespół lekarski, pielęgniarski, ratowników, diagnostów i logistyce. Dni 7 i 8 stycznia były okazją do spotkania z absolwentami i doświadczonymi pracownikami, którzy przepracowalitutaj czterdzieści i więcej lat. Spotkanie pokoleń stało się motywacją do nowego spojrzenia w przyszłość osobistej kariery i działalności ochrony zdrowia.

Numer: 3 (1163) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *