Działająca od dwóch lat mińska Strefa Płatnego Parkowania (SPP) powiększyła się ponad dwukrotnie. I stała się droższa ze względu na wzrost kosztów jej obsługi związanych z pracą kontrolerów oraz utrzymaniem parkometrów.

Ring parkingowy

Ring parkingowy

Ba, początkowa duża rotacja samochodów w centrum i przy dworcu nie jest już tak wymierna ze względu na ponowny wzrost liczby pojazdów, Doszło do takiego natężenia ruchu drogowego, że trudności ze znalezieniem miejsca do parkowania są jak przed wprowadzeniem SPP. Dlatego burmistrz zaproponował nowe stawki za parkowanie, na co radni się zgodzili.
I tak pierwsza oraz czwarta i kolejne godziny parkowania wzrosną z 2 zł do 2,50 zł, druga z 2,20 do 3 zł, trzecia z 2,40 do 3,60 zł. Wzrośnie też ze 120 do 149 zł roczna opłata abonamentowa dla mieszkańców miasta.
A za nią kary za nieuiszczanie opłaty za postój. Zapłacimy 75 zł (obecnie 50 zł) jeżeli uiścimy opłatę w terminie 14 dni od dnia wystawienia zawiadomienia i 50 zł (obecnie 30 zł) jeżeli uiścimy opłatę w terminie 7 dni od dnia wystawienia zawiadomienia. Nowe stawki obowiązują od 7 stycznia 2020 r. Przeciwni byli tylko dwaj radni – Miąsko i Ślusarczyk.

Numer: 1/2 (1161/1162) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *