Już w niedzielę 15 grudnia w Mistowie mieszkańcy gminy Jakubów przeżywali nadchodzące Boże Narodzenie. Zagrała gminna orkiestra dęta, a wójt Hanna Wocial złożyła zebranym życzenia bożonarodzeniowe, korzystając z wiersza, Krystyny i Jana Kupców, którzy coroczne przysyłają kartę z rymowanymi życzeniami.

Rozśpiewana wigilia

Rozśpiewana wigilia

Z możliwości osobistego złożenia życzeń skorzystała również Ewa Orzełowska, a proboszcz Marcin Borządek modlitwą i pobłogosławieniem rozpoczął tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Kilka słów do zebranych przekazał również ks. prof. Roman Bartnicki, który zachęcał młodzież do studiowania na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przy dźwiękach kolęd uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem.
Część artystyczna spotkania była szeroko rozbudowana i dała możliwość obejrzenia zarówno korowodów kolędowych, przygotowanych przez dzieci ze szkół z terenu gminy Jakubów, jak również przez koło gospodyń wiejskich. Wystąpiły również w kilku odsłonach mażoretki i chór Serenada.
Na zakończenie zaproszono wszytkach zebranych do tradycyjnego kosztowania potraw wigilijnych i wsparcia Stowarzyszenia Możesz Więcej, które przygotowało ozdoby i stroiki świąteczne.

Numer: 1/2 (1161/1162) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *