Dębe WielkieGórki biegaczy

Rekordowa liczba biegaczy spotkała się na linii startu podczas II Biegu Mikołaja w Górkach. Pomimo niesprzyjającej pogody, zapewnili oni gorącą atmosferę. Nie zabrakło mnóstwa uśmiechów i świetnej zabawy, ale również prawdziwej, sportowej rywalizacji…

Start z czapkami

Górki biegaczy / Start z czapkami

Dla podkreślenia świątecznej atmosfery, każdy ze 150 uczestników otrzymał czapkę świętego Mikołaja oraz specjalne okulary ze świątecznymi motywami. Na linii mety czekały natomiast wyjątkowe medale wykonane z drewna. Oczywiście nie mogło też zabraknąć nagród i pucharów dla najlepszych zawodników.

Zwycięzcami biegu do lat 5 na dystansie 100 metrów wśród chłopców okazał się Jakub Lewandowski. Drugie miejsce zajął Dominik Gajewski, a trzecie Bartłomiej Jęda. Wśród dziewczynek na podium stanęły: Monika Ponichtera, Alicja Soból i Emilia Truszczyńska.

W kategorii 6-8 lat – bieg na 300 metrów, najlepszym wśród chłopców był Kacper Kowalski. Tuż za nim na mecie zameldował się Mateusz Wypierowski, a na najniższym stopniu podium stanął Michał Lesiński. Wśród dziewczynek zwycięstwo odniosła Anna Szabat, tuż przed Laurą Komorzycką i Hanią Kusznerczuk.

W biegu na dystansie 600 m w kategorii 9-11 lat pierwszy linię mety przekroczył Marcin Kamiński. Następy był Krzysztof Przybysz oraz Mateusz Szabat, a wśród dziewczyn: Zuzanna Jarek, Julia Komorzycka i Teresa Ryguła.

Przedostatnią kategorią były osoby w wieku 12-14 lat. Tym razem wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Reda, puchar za drugie miejsce odebrał Piotr Ługowski, a trzecie wywalczył Kamil Król. Wśród dziewcząt jako pierwsza pokonała dystans Maryla Brzezińska, tuż za nią była Urszula Ryguła oraz Edyta Mazaj.

Ostatnim biegiem była kategoria open. Najszybszym zawodnikiem wśród mężczyzn na dystansie 5 km okazał się Kamil Młynarz. Na drugim stopniu podium stanął Tobiasz Nowakowski, a jako trzeci zameldował się Norbert Świerczyński. Wśród kobiet górowała Olga Pechcin, która przybiegła tuż przed Julią Zawadzką i Izabelą Wiercioch.

Wyróżniony został również najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu. Tytuły te uzyskali odpowiednio Janusz Wieczorek i Julian Soból.

Za organizację biegu ponownie odpowiadała Akademia Sztuk Walki Dawida Matwieja wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim oraz gmina Dębe Wielkie.

Numer: 1/2 (1161/1162) 2020   Autor: (łk)