Niebezpieczne rewiry

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej ze szkół podstawowych w gminie Mińsk Mazowiecki. Wcześniej otrzymali sygnał, aby pilnie udać się w rejon, gdzie zgłoszono włamanie.

Złodziejski duet

Niebezpieczne rewiry / Złodziejski duet

Funkcjonariusze po zapoznaniu się z okolicznościami, w jakich doszło do kradzieży, wytypowali miejsce, w którym mogli ukryć się sprawcy. Kiedy przybyli na posesję, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy rzucili się do ucieczki. Zostali oni natychmiast zatrzymani. W pobliskim budynku gospodarczym mundurowi ujawnili dwa komputery pochodzące z kradzieży. Zatrzymani to 18- i 16-latek. Pierwszy z nich trafił do policyjnej celi, a drugi został umieszczony w izbie dziecka.

Praca policjantów spowodowała, że ujawniono kolejne przestępstwo, którego dopuściła się ta dwójka. Mowa o kradzieży przyczepki samochodowej z początku grudnia zeszłego roku. Przyczepka została zabezpieczona w miejscu zamieszkania 18-latka i w dalszej kolejności przekazana właścicielowi.

Mężczyźni usłyszeli w tej sprawie po dwa zarzuty karne: włamania do szkoły i kradzieży przyczepki. Obaj przyznali się do tych czynów. 18-latek dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności zawieszając ją na czas próby na okres 4 lat oraz karze grzywny. Losem 16-latka zajmie się sąd rodzinny.

Numer: 1/2 (1161/1162) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *