Halinów inwestycji

Radni Halinowa podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla kilku działek w Starym Koniku. Stało się tak na wniosek jednego z przedsiębiorstw, które jest właścicielem części tego terenu i chce na nim posadowić stację elektroenergetyczną. Jest to obszar, przez który przebiega autostrada A2 oraz DK-2, częściowo zalesiony.

Konik pod prądem

Halinów inwestycji / Konik pod prądem

Jak wyjaśniał wiceburmistrz Adam Sekmistrz, bez takiej inwestycji nie ma szans na rozwój tego terenu. Wspierał go radny Dawid Wojda, który podkreślał, że to absolutnie kluczowa sprawa, ponieważ żaden inwestor nie pojawi się, jeśli nie będzie miał dostępu do elektryczności, a teraz jest z tym problem. Taka stacja wpłynie więc na rozwój nie tylko Nowego i Starego Konika, ale też Brzezin czy Wielgolasów oraz miejscowości w sąsiedniej gminie Wiązowna. Z pewnością będzie to duży obiekt, być może podobny do stacji GPZ Anielina w Mińsku.
W procesie zmiany przeznaczenia tego terenu będą też brali udział sami mieszkańcy, zgłaszając swoje uwagi. Zachęcał do tego przewodniczący Marcin Pietrusiński, ponieważ inwestycje są ważne, ale gmina musi przede wszystkim zabezpieczyć interesy mieszkańców.

Numer: 51/52 (1159/1160) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *