Wójt Stanisławowa Kinga Sosińska ma na koncie kolejny sukces. Udało jej się pozyskać z budżetu województwa mazowieckiego dofinansowanie do budowy przedszkola w Stanisławowie, które wynosi prawie 2,2 mln zł.

Miliony na przedszkole

Miliony na przedszkole

Budowa przedszkola rozpoczęła się w 2018 r. W powstającym parterowym budynku ma znaleźć się pięć pomieszczeń dla 125 dzieci i jedna grupa żłobkowa dla 20 dzieci oraz zaplecze kuchenne. Łączny koszt budowy wynosi 6,5 mln zł, a prace mają zakończyć się w przyszłym roku. Natomiast przestarzały budynek obecnego przedszkola, który nie nadawał się do remontu, zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie plac zabaw i miejsca parkingowe.
Jak powiedziała wójt Kinga Sosińska, budowa zostanie w prawie 40 procentach sfinansowana z budżetu województwa mazowieckiego. Wcześniej władze gminy Stanisławów planowały pokryć jej koszty z własnego budżetu, ale dzięki tym środkom przeszło 2 mln zł zostaną przeznaczone na inne potrzeby gminy. Wśród podpisanych z gminami umów, największe dofinansowanie trafiło właśnie do gminy Stanisławów.

Numer: 51/52 (1159/1160) 2019   Autor: (łk)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *