Powiat mińskiPowiat piłkarski

Na hali sportowej mińskiego Kopernika rozegrano IV Charytatywny Turniej Możesz Więcej w piłkę nożną. Dochód ze sportowej imprezy zasilił inicjatywę budowy wielospecjalistycznego ośrodka pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych. Jak się okazało, chętnych do sportowej rywalizacji i pomagania nie brakowało…

Gole pomocy

Powiat piłkarski / Gole pomocy

W turnieju wzięło udział 17 drużyn. Zostały one podzielone na cztery grupy, w których grały systemem każdy z każdym, a później pucharowym. Każdy mecz trwał 10 minut. Spotkania były wyrównane, a kibice mogli zobaczyć wspaniałe widowiska, podczas których zawodnicy z wielką ambicją i wolą walki czysto sportowej. Wszystko pod okiem sędziów – Kamila i Krystiana Przedlackich.
Nierzadko do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Właśnie w taki sposób rozstrzygnięto mecz o trzecie miejsce, w którym ekipa TO TYLKO MY pokonała drużynę THE BLUES. W finale zmierzyli się piłkarze zespołów CHAMLETS i MrazyM. Mecz pokazał wyższość drugiej z wymienionych ekip, która łatwo ograła swoich rywali 4:1. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy, natomiast w ręce zawodników THE BLUES trafiła statuetka fair play.
Spośród zawodników wytypowano najlepszego strzelca, którym okazał się Karol Noiszewski z drużyny FC ULANI. Najlepszy zawodnik turnieju to Mateusz Grudziński z THE BLUES, a najlepszym bramkarzem został Adam Trędowski z CHAMLETS. Otrzymali oni statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Po skończonej rywalizacji Piotr Tomaszewski i Tomasz Wiśniewski ze stowarzyszenia Możesz Więcej rozlosowali nagrody. Ufundowane przez sponsorów upominki trafiły do uczestników turnieju. Przeprowadzono też licytacje koszulek oraz piłki z podpisami zawodników Legii Warszawa.
Impreza doszła do skutku dzięki przyjaciołom i sponsorom, którzy wspierają działania stowarzyszenia. To dzięki nim udało się zebrać kwotę 5450 zł na budowę wielospecjalistycznego ośrodka pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych.

Numer: 50 (1158) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *