Dębe WielkieDębe sportów walki

Akademia Sztuk Walki wciąż znajduje się na fali. Niespełna dwa tygodnie po ogromnym sukcesie Dawida i Patryka Matwiejów na World Martial Arts Champioships w Crystal Palace National Sports Centre w Londynie, podopieczni ASW pokazali się od świetnej strony na Pucharze Polski Taekwon-do ITF w Żabiej Woli…

ASW na fali

Dębe sportów walki / ASW na fali

W ostatnim dniu listopada siedemnastoosobowa reprezentacja klubu ASW pod opieką Patryka Matwieja oraz z sędzią Mariuszem Steczkiem udała się na Puchar Polski Taekwon-do w Żabiej Woli. Organizatorami wydarzenia był miejscowy Klub UKS Rekin Team oraz Polskie Zrzeszenie Taekwondo ITF. Start ten był ostatnią w tym roku, zamykającą wyjazdowe zmagania klubu, imprezą.

ASW po całodniowym turnieju wywalczyła aż 31 medali, co jest wynikiem niezwykle imponującym na siedemnastoosobowy skład. Warto zaznaczyć, że tytuł najlepszego zawodnika w kategorii dzieci uzyskał Mateusz Szymczuk – zdobywca trzech medali: 2 złotych i srebra. Ponadto sędzia Mariusz Steczek został wyróżniony pucharem Fair Play.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach. Były to: układy, techniki specjalne, walki light-contact (kadeci, juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy), walki soft (dzieci, młodzicy).

W układach formalnych na pierwszych miejscach zakończyli rywalizację: Zuzanna Bigda, Martyna Majszyk oraz Mateusz Szymczuk. Drugie lokaty wywalczyli: Paulina Dudzińska, Karol Jabłoński, Ewa Ołdak i Igor Więsik, zaś na najniższym stopniu podium uplasowali się kolejno: Antoni Koszewski, Mirosław Ługowski, Katarzyna Steczek i Izabela Więsik.

W walkach light contact srebrne medale uzyskali: Martyna Majszyk, Natalia Michalczyk, Ewa Ołdak i Aleksandra Piotrkowicz. Z brązowych krążków mogli cieszyć się: Natalia Sikorska, Katarzyna Steczek oraz Igor Więsik.

Kolejną konkurencją, w jakiej przyszło się zmierzyć zawodnikom ASW, były techniki specjalne. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęli: Bartosz Wachowicz, Antoni Koszewski, Martyna Majszyk oraz Aleksandra Piotrkowicz. Srebra powędrowały do Natalii Michalczyk, Natalii Sikorskiej i Mateusza Szymczuka, zaś z brązu mógł się cieszyć Igor Więsik.

Ostatnią konkurencją były walki soft stick. W konkurencji skierowanej do dzieci i młodzików złotym medalistą okazał się ponowne Mateusz Szymczuk, na drugim miejscu uplasował się Antoni Koszewski, zaś brązowy krążek zdobył Karol Jabłoński. Wśród dziewcząt srebrny medal wywalczyła Pola Szymczuk.

Numer: 50 (1159) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *