Mińsk MazowieckiNiebezpieczne rewiry

Dzielnicowy Piotr Kaczmarski przeprowadził szkolenie dla seniorów w klubie osiedlowym Przełom w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie było możliwe dzięki nawiązaniu kontaktu ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Nasza Przestrzeń, które zaproponowało przeprowadzenie takiej inicjatywy. Dwugodzinne spotkanie dotyczyło poprawy bezpieczeństwa oraz unikania zagrożeń.

Dzielnicowy dla seniorów

Niebezpieczne rewiry / Dzielnicowy dla seniorów

Dzielnicowy poruszył takie zagadnienia jak oszustwa popełniane na szkodę seniorów przy wykorzystaniu metody na wnuczka lub policjanta. Przedstawił założenia i zasadę działania krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa i mobilnej aplikacji Moja komenda. Przypomniał o obowiązkowym posiadaniu elementu odblaskowego podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym i formach zabezpieczenia się przed kradzieżą kieszonkową, zwłaszcza teraz, gdy zbliża się czas częstszych wizyt w dużych sklepach i miejscach skupisk ludzkich.

Szkolenie przeprowadzono w ramach realizowanego przez stowarzyszenie projektu skierowanego do osób 57+ pn. Wciąż ciekawi świata. Przebiegło ono w bardzo miłej atmosferze, wyrażono chęć realizacji kolejnych takich wspólnych przedsięwzięć.

Numer: 50 (1159) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *