Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Okres przedświąteczny to czas wykorzystywany przez drobnych złodziei oraz wszelkiej maści przestępców szukających łatwych okazji do dorobienia się czyimś kosztem. Wielu mieszkańcom może udzielić się roztargnienie, a nawet zapominalstwo.

Porady przed świętami

KPP - Kronika policyjna

Policjanci przypominają więc kilka podstawowych porad. Zostawiając samochód na parkingu, należy pamiętać o włączeniu alarmu, domknięciu szyb i nie pozostawianiu wartościowych rzeczy w środku, nie warto też zostawiać w samochodzie widocznych toreb z zakupami. W sklepie należy wartościowe przedmioty trzymać przy sobie, pamiętać też o domknięciu torebki, zaś portfel nosić z przodu, a nie z tyłu. Nie należy też odkładać nigdzie torebki czy też portfela. Jednym z częstych zachowań jest odkładanie tych przedmiotów podczas przymierzania ubrań i butów.

Warto zadbać o dobre relacje z sąsiadami, którzy przypilnują naszego dobytku, kiedy wyjedziemy. Pilnując własnego obejścia, zwróci on uwagę na podejrzane osoby zaglądające przez ogrodzenie, bądź pojazdy parkujące przy posesji.

Numer: 50 (1159) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *