Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Biorąc sobie tę dewizę do serca Stowarzyszenie Sosenka prowadzące Klub Przedszkolaka w dębskich Górkach realizowało projekt, współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Założyli, że już małe dzieci mają wpływ na stan środowiska poprzez segregowanie śmieci czy oszczędzanie wody i energii.

Górki w lesie

Górki w lesie

Kulminacją projektu było przedstawienie o pobycie w lesie, które pokazywało zarówno mądre zachowania, jak i te, których popierać nie warto – zaśmiecanie lasu.
Co osiągnęli? Wiedzą już teraz, że warto wyłączać światło czy zakręcać kurek, co kupować z głową i w jaki sposób ponownie wykorzystać dany produkt, jak segregować odpady, które mają największy wpływ na nasze środowisko, ale również na przyrodę i jakość życia w różnych zakątkach świata. Podczas realizacji projektu stworzyli kąciki tematyczne, przeglądali albumy i nauczyli się wędrować po globusie…
Rozrastająca się lokalna społeczność Górek doceni oddychając czystszym powietrzem, jaki wpływ mają przekazane dzieciom wartości i pielęgnowanie poczucia troski za jakość życia na Ziemi.

Numer: 49 (1157) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *