KałuszynKałuszyn aplikacyjno-sportowy

Od 2018 roku szkoła podstawowa w Kałuszynie realizuje projekt edukacyjny 100 km z aplikacją Endomondo. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami projektu są Joanna Bielińska i Izabela Borucińska. Tegoroczna edycja tego wydarzenia nosiła tytuł 100 km na 100-lecie powstania PKOL-u. Uczniowie i nauczyciele przez cały październik próbowali pokonać dystans 100 kilometrów…

Olimpijskie Endomondo

Kałuszyn aplikacyjno-sportowy / Olimpijskie Endomondo

W listopadzie miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu. Ponieważ tegoroczna edycja bezpośrednio dotyczyła sportu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na uroczystości nie mogło zabraknąć lokalnych gwiazd sportu. Zaproszenie przyjęli: Grzegorz Polkowski (mistrz świata w pływaniu stylem dowolnym i grzbietowym oraz srebrny i brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich w Atenach i Pekinie) oraz Maciej Godlewski (skoczek spadochronowy, złoty i brązowy medalista Mistrzostw Polski w tunelu aerodynamicznym, członek kadry narodowej). Oprócz sportowców pojawili się także: burmistrz Kałuszyna Arkadiusz Czyżewski, przewodniczący rady miejskiej Bogusław Michalczyk, prezes Banku Spółdzielczego w Kałuszynie Marcin Ducki, przewodnicząca GKRPA Teresa Deretkiewicz, przewodnicząca rady rodziców Małgorzata Leszczyńska, Marcin Zagórski z firmy Zagórski-składy opałowe, dyrektor DK Marian Pełka i prezes klubu Victoria Kałuszyn Dariusz Przybyłko.

Na scenie w żółtych koszulkach z logo projektu i herbem Kałuszyna zasiadło 82 zwycięzców tegorocznego projektu – 72 uczniów i 10 nauczycieli. Jeżdżąc na rowerze, rolkach, chodząc czy uprawiając nordic walking pokonali oni 100 km, które zostały zliczone za pomocą aplikacji Endomondo.

Po powitaniach Joanna Bielińska zadała gościom-sportowcom po dwa pytania związane z uprawianą przez nich dyscypliną i drogą do osiągnięcia sukcesu. Potem Izabela Borucińska przedstawiła statystykę związaną z Endomondo 2019, po której wszyscy obecni mogli obejrzeć prezentację multimedialną obrazującą zwycięzców i okoliczności, w jakich pokonywali dystans 100 kilometrów.

Ważnym momentem było wręczenie medali i upominków – karnetów do kina Helios. Dodatkowo 10 wylosowanych przez sponsorów szczęśliwców otrzymało opaski Mi Smart Band 4. Na zakończenie głos zabrał burmistrz, który gorąco pogratulował wszystkim zwycięzcom i podziękował sponsorom uroczystości.

Numer: 49 (1157) 2019   Autor: (ib)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *