Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – to hasło policyjnej kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Ma ona na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy. Policjantka Dominika Witek oraz strażnik miejski Robert Szostak oraz pracownicy Sanepidu przeprowadzili kilka spotkań w ramach tej kampanii.

Patoklimaty i prawo jazdy

Niebezpieczne rewiry / Patoklimaty i prawo jazdy

Byli w szkole w Nowej Pogorzeli, gdzie spotkali się z klasami VI-VIII. W rozmowie z uczniami przestrzegali przed zjawiskiem narkomanii oraz zażywaniem substancji niewiadomego pochodzenia. Mundurowi informowali także o konsekwencjach prawnych towarzyszących przestępstwom narkotykowym.

Funkcjonariusze przeprowadzili również cykl spotkań z młodzieżą z Macierzanki i ZSTG, gdzie promowali lokalną akcję Obudź wyobraźnię. Skierowana jest ona do młodych ludzi, którzy właśnie uzyskali prawo jazdy lub za chwilę je uzyskają. Zaprezentowane przykłady to rzeczywiste zdarzenia drogowe, w których niejednokrotnie brali udział znajomi, koledzy lub rodzina tych uczniów. Celem działania jest spowodowanie uruchomienia wyobraźni podczas poruszania się młodego kierowcy po drogach.

Numer: 49 (1157) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *