Rankingi sportu szkolnego

Niestety, mimo rozwoju bazy sportowej, wyniki szkół odstają od najlepszych na Mazowszu. Na tyle, że w ubiegłym roku szkolnym z 58 punktami spadliśmy aż na 22 miejsce w klasyfikacji Mazowsza. Wyprzedziły nas nie tylko sportowe potęgi, ale i połowę mniejsze powiaty jak garwoliński, sokołowski czy węgrowski...

Sumy zadumy

Rankingi sportu szkolnego / Sumy zadumy

Analizując wyniki rywalizacji szkół, trudno o ekscytację. Znowu podwójnym sukcesem ZS-1 zakończyło się współzawodnictwo szkół średnich. Dziewczyny z Budowlanki w yprzedziły ZSE, ZS im. MSC, Mrozy, ZSA, Salezjanki, Macierzanki, Mechaniczki oraz dziewczęta z Sulejówka i Siennicy. Natomiast sportowcy z Budowlanki wyprzedzili ekonomistów, mechaników, chemików, agrotechników oraz mrozian, licealistów z Pięknej, salezjan oraz sulejówczan i sienniczan, którzy – jak dziewczęta – nie zdobyli żadnego punktu.
Co więcej – dyrektor Małgorzata Beczek odebrała też trofeum za trzecie miejsce jej szkoły we współzawodnictwie sportowym szkół z dawnego województwa siedleckiego.
Podobną nagrodę, ale za zajęcie drugiego miejsca we współzawodnictwie sportowym z udziałem szkół podstawowych, odebrał w imieniu SP-1 dyrektor Tomasz Ciechański.
Jednak Kopernik, choć wygrał punktową klasyfikację powiatu mińskiego, nie odebrał za zwycięstwo pucharu, oddając go SP-2 w klasach poniżej szóstej i SP-3 w klasach siódmych i GM.
Po zsumowaniu wyników okazało się, że w powiatowym szkolnym współzawodnictwie sportowym szkół pierwszą lokatę wywalczyła Czwórka przed Trójka i Dwójką. Spoza Mińska najwyżej były szkoły z Dębego Wielkiego, Siennicy i Halinowa.

Dodatkowo wręczono też statuetki Wiktorowi Wójcickiemu i Mateuszowi Buczkowi. Pierwszy z nich zajął trzecie miejsce w biegu na dwieście metrów, a drugi tę samą lokatę w pchnięciu kulą w czasie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Natomiast Wiktoria Wróbel w swojej kategorii wiekowej okazała się najlepszą biegaczką przełajową igrzysk.
Podobno podsumowanie szkolnej rywalizacji przyniosło też ożywioną dyskusję poświęconą różnym zagadnieniom związanym ze sportem szkolnym. Czekamy na jej wyniki...

Numer: 48 (1156) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *