W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie rozpoczęli realizację projektu 3E Experience the Enthusiasm of Entrepreneuship, czyli doświadcz przyjemności w przedsiębiorczości. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Erasmus w Halinowie

Erasmus w Halinowie

Dwuletni projekt angażuje pięć krajów: Rumunię – szkołę koordynującą, Hiszpanię, Finlandię, Włochy i Polskę. Głównym celem projektu jest pogłębienie świadomości młodych ludzi w podejmowaniu inicjatyw poprzez włączenia innowacyjnej edukacji przedsiębiorczej.
Odbędą się spotkania projektowe z udziałem młodzieży i kadry pedagogicznej we wszystkich krajach partnerskich oraz trzy spotkania projektowe. Będą prowadzić dzienniki finansowe w celu znalezienia sposobów na poprawę zarządzania finansami.
Pierwszym zadaniem projektowym było przeprowadzenie konkursu na logo projektu. Wpłynęły 22 prace. Komisja konkursowa wybrała dwie – Weronki Sado, uczennicy kl. 8a i Piotra Matuszewskiego, ucznia kl. 7d i wysłała je do szkoły koordynującej.
Nauczyciele języka angielskiego już pracują z uczniami, a koordynatorka projektu Krystyna Tulewicz i dyrektor szkoły Lidia Kołakowska przedstawiły rodzicom cele projektu oraz zasady jego realizacji.

Numer: 48 (1156) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *