Powiat mińskiPowiat tenisowy

W ostatnią sobotę listopada w dębskiej hali sportowej po raz kolejny w tym roku przy stołach stanęli sympatycy tenisa stołowego. Mimo że pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu, 16 listopada blisko 60 uczestników wybrało tenisowe rozgrywki i zaciekle walczyło o puchary oraz medale…

Przedostatni sprawdzian

Powiat tenisowy / Przedostatni sprawdzian

Turniej w Dębem Wielkim należał do Powiatowego Cyklu Turniejów o Puchar Starosty Mińskiego. Był już czwartym i zarazem przedostatnim sprawdzianem w tegorocznym cyklu. Przebieg zawodów kontrolowała Katarzyna Gańko – sędzia główny turnieju, radna powiatu mińskiego oraz instruktorka dębskiej sekcji tenisa stołowego. Koordynatorem rozgrywek był natomiast dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.

Sportowa walka o trofea toczyła się równolegle w siedmiu kategoriach. Angelika Kaim z Wiśniewa udowodniła, że tenis stołowy to nie jest tylko męski sport i to właśnie ona zatriumfowała w kategorii dzieci urodzonych w latach 2010-2013. Wśród chłopców ze szkół podstawowych z klas IV-VI na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Wocial z Wiśniewa, zaś najlepszą zawodniczką w tym wieku została Weronika Jurkowska z Żakowa. Wojciech Wielądek z Żakowa nie miał sobie równych wśród rywali z roczników 2004-2006, natomiast wśród nastolatek triumfowała Katarzyna Purgał z Mistowa.

Agata Kwiatkowska po raz kolejny udowodniła że potrafi grać w ping-ponga i wywalczyła największy puchar w kategorii OPEN kobiet. Natomiast Artur Kasprzak z Mińska Mazowieckiego po raz kolejny był nie do zatrzymania i to on sięgnął po złoto w kategorii OPEN mężczyzn.

Najmłodszym zawodnikiem listopadowych rozgrywek został Oskar Śluzek z Żakowa. Tytuł najbardziej doświadczonego zawodnika przypadł mińszczaninowi Grzegorzowi Porębskiemu. Obaj z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe statuetki.

Puchary, medale oraz dyplomy zawodnikom wręczał wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski wraz z organizatorami turnieju – Rafałem Wtulichem i Katarzyną Gańko.

Ostatnia okazja do rewanżu nadarzy się 8 grudnia. Wtedy, oczywiście na dębskiej hali sportowej, zostanie też podsumowany cały cykl zawodów.

Numer: 48 (1156) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *