W budynku MOSiR przy ul. Sportowej 1 zorganizowano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych klas V-VIII w Warcabach 100-polowych. Do zmagań zgłosiły się zaledwie trzy placówki – SP-5, SP-6 oraz SP-2, łącznie 43 uczniów. Wzorem lat poprzednich uczestnicy rywalizowali o miano najlepszego zawodnika i zawodniczki w poszczególnych klasach oraz w klasyfikacji drużynowej.

Warcaby na Piątkę

Po około dwugodzinnych zmaganiach i dziesiątkach rozegranych partii poznaliśmy zwycięzców indywidualnych oraz tegorocznego triumfatora w kategorii drużynowej.

W klasach V zwyciężyli Zofia Gągol (SP-5) i Jan Gągol (SP-5). W starszym roczniku – Anna Syryjczyk (SP-6) i Łukasz Padzik (SP-5). Kategorię klas VII wygrali Karolina Łastowiecka (SP-6) i Franciszek Mielec (SP-2), natomiast wśród najstarszych najlepsi okazali się reprezentanci Piątki – Joanna Federak i Jan Morelowski.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Piątka, drugie Szóstka, a na najniższym stopniu podium znalazła się Dwójka.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale. Nad całością turnieju czuwał sędzia główny Łukasz Kosobudzki oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Numer: 47 (1155) 2019   Autor: (łk)