WiązownaNiebezpieczne rewiry

W Gliniance doszło do nieprzyjemnego incydentu. Przed poranną mszą św. do kościoła wtargnął mężczyzna, który próbował zakłócić modlitwę. Dzięki postawie wiernych został usunięty ze świątyni, ale wcześniej zagroził, że podpali zabytkowy kościół.

Groził w kościele

Niebezpieczne rewiry / Groził w kościele

Zawiadomiono otwocką policję, aby zapobiegła wprowadzeniu tych gróźb w czyn. W rejonie kościoła pojawiły się patrole, aby podjąć interwencję w przypadku ponownego pojawienia się podejrzanego. Kilka godzin później dzielnicowi wytypowali już prawdopodobnego sprawcę zamieszania – 29-letniego mieszkańca gminy Wiązowna. Trafił on do aresztu, gdzie przedstawiono mu zarzut karny gróźb karalnych, a sąd zastosował wobec niego policyjny dozór.

Kilka dni później okazało się, że 29-latek miał jeszcze na koncie dwa inne przestępstwa, których prawdopodobnie dopuścił się przed zdarzeniem w kościele. Na działce letniskowej w Kopkach ukradł kamery monitoringu, a w pobliskim Lipowie uszkodził zamki w drzwiach niezamieszkanego budynku. W jego domu policjanci odnaleźli skradzione kamery.

Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem. Za wszystkie przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Numer: 47 (1155) 2019   Autor: (kpp)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *