W Jakubowie uroczyste obchody 11 listopada rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. św. Anny, a część artystyczna miała miejsce w hali sportowej SP w Jakubowie.

Jakubów Niepodległej

Jakubów Niepodległej

Uczestniczyli w nich licznie zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy gminy. Złożono kwiaty pod głazem z tablicą upamiętniającą postać Teofila Zawadzkiego – dawnego kierownika szkoły, zamordowanego w Katyniu w 1940 r., tablicą pamięci prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, przy pomniku bohaterów poległych w walkach o niepodległość ojczyzny w latach 1918-1920 oraz tablicy odsłoniętej w ubiegłym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas przemarszu odsłonięto również tablicę upamiętniającą 80-lecie wybuchu II wojny światowej.
W samo południe wspólnie odśpiewano hymn, a dalszą część obchodów wypełnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów jakubowskiej szkoły, orkiestry gminnej oraz chóru Serenada. Uroczystości towarzyszyła wystawa „Wojna na pierwszej stronie - wrzesień 1939” zorganizowana we współpracy Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Muzeum Ziemi Mińskiej.

Numer: 46 (1154) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *