Mińsk MazowieckiNiebezpieczne rewiry

W minionym tygodniu na mińskich ulicach można było zaobserwować zwiększoną liczbę policjantów. Oznakowane patrole pojawiły się w rejonie przejść dla pieszych, gdzie mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale także przez kierujących pojazdami.

Policja przy pasach

Niebezpieczne rewiry / Policja przy pasach

Działania te wynikają z przyjętego przez komendę główną Krajowego Programu działań Policji na rzecz bezpieczeństwa pieszych na lata 2018-2020. Główną ideą podejmowanych przedsięwzięć jest: kształtowanie świadomości kierujących i pieszych, usprawnienia nadzoru nad ruchem drogowym w obszarze bezpieczeństwa pieszych, wdrażanie rozwiązań w zakresie inżynierii i infrastruktury drogowej poprawiających bezpieczeństwo pieszych oraz diagnozowanie stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Policjanci tylko tego dnia przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów i niemal 20 kontroli pieszych i rowerzystów. Ujawnili ponad 80 wykroczeń drogowych, w tym 16 popełnionych przez pieszych i rowerzystów. Kilkunastu pieszym wręczono mandat lub pouczono.

Numer: 46 (1154) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *